It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Age of Wonders to kultowa seria strategii turowych z 1999 roku. Przez lata tytuły AoW zdołały zdobyć serca graczy i krytyków swoją mechaniką rozgrywki, skomplikowanym tworzeniem świata fantasy i angażującymi kampaniami.

Za niecały miesiąc (2 maja), będziemy mogli cieszyć się Age of Wonders 4 studia Triumph Studios.

Zamów przedsprzedaż Age of Wonders 4 i zdobądź zawartość dodatkową. A poprzez zamówienie przedsprzedaży Age of Wonders 4: Premium Edition otrzymasz nie tylko dostęp do gry podstawowej i zawartości bonusowej, ale także Expansion Pass dla 4 nadchodzących rozszerzeń oraz Archmage Attire Day 1 instant unlock.



Age of Wonders 4 to wielokrotnie nagradzana seria studia Triumph Studios wkracza w nową epokę, wynosząc na wyższy poziom ikoniczne dla serii budowanie imperium, aspekty fabularne i prowadzenie wojny. System wydarzeń fabularnych oraz bogate możliwości konfiguracji imperiów zapewniają niepowtarzalne wrażenia z gry, gdzie każda rozgrywka dodaje nowy rozdział do stale rozwijającej się historii.


Potężni królowie-czarownicy powrócili do tych krain, aby rządzić nimi jak bogowie pośród śmiertelników. Zbierz księgi magii i posiądź zawartą w nich wiedzę oraz przekształcić swój lud tak, aby przygotować ich do epickiej bitwy, która nada kształt przyszłym wiekom.




Zamów w przedsprzedaży już dziś i zostaw swój ślad w rozległym, reakcyjnym świecie.
Ta seria nigdy mnie nie zawiodła. Gram w AoW od dzieciństwa i zawsze zapewnia mi wielkie pokłady rozrywki i przyjemności. Do tego każda część potrafi się różnić od siebie na tyle, że nie sposób się wynudzić. Czwóreczka zapowiada się fantastycznie, pewnie i tym razem również wsiąknę na długie godziny. :)
avatar
GOG.com: Age of Wonders 4 to wielokrotnie nagradzana seria
AoW4 nie jest SERIĄ, seria to AoW.
avatar
r4zor4: Ta seria nigdy mnie nie zawiodła.
Może i tak, ale Paradox ma "manię" DLC i AoW: Planetfall pokazał już przebłyski tej choroby.

NIESTETY mam ogromne obawy że AoW4 podzieli ten los i będzie "jeszcze gorzej", a wtedy zdecydowanie odpuszczam, ponieważ wolę grać w gry "kompletne". Nawet zwykłe bonusy do preordera porafią mnie zrazić do jakiejś pozycji, a co dopiero taki wysyp DLC jaki często prezentuje Paradox.
Koronnym przykładem jest tu Stellaris, którego dodatki kosztują ponad 500zł.
avatar
Rotodaton: Koronnym przykładem jest tu Stellaris, którego dodatki kosztują ponad 500zł.
500? Dodatki do EU IV kosztują ponad 2000.

Ale ich jest przeszło 50. Tymczasem do Planetfalla wyszły trzy, aż o jeden więcej niż do AoW 3. Taka ilość dodatków to standard w tych czasach u każdego wydawcy, a czwórkę dalej tworzy Triumph.
Post edited April 07, 2023 by ssling
Odnośnie DLC, to ja to bym chciał zwrócić uwagę na jedną istotną rzecz:
A mianowicie, czy one rzeczywiście były w uczciwy sposób tworzone osobno, czy po prostu są odciętymi fragmentami od początku zrobionej podstawowej części gry, w celu cwanego wyciągnięcia kasy z naiwnych graczy.

W tym celu należałoby zwrócić uwagę na rozmiar instalatora głównego danej gry.

Jeśli podczas pojawienia się tj. premiery DLC, instalator podstawki jest aktualizowany a jego rozmiar się zauważalnie zwiększa - to jest OK. Teraz przeważnie - z tego co zauważyłem - cały kontent dodatku po prostu wkłada się do podstawowej gry zaś sam instalator dodatku(zajmujący kilka MB) służy jego odblokowaniu.

Natomiast, jeśli w momencie premiery "dodatku" rozmiar instalatora nie ulega zmianie, bądź w ogóle nie jest aktualizowany to już można mieć podejrzenia co do tego, że podstawowa wersja gry była na samym początku pocięta, a DLC w rzeczywistości dodatkiem nie jest, tylko jedynie odblokowaniem odciętej części podstawowej gry.
I to jest obrzydliwa praktyka polegająca nie tylko na wyciągnięciu kasy od graczy, ale także na ich oszukiwaniu.
Jak się kupuję dodatki do gier paradoxu na bieżąco to się tego nie odczuwa ,a tak poza tym to te gry (bynajmniej dla mnie) dostarczają mi kilkaset jak nie kilka tysięcy godzin rozrywki ,więc cena w porównaniu do ilości oferowanej zabawy jest strasznie mała.